Mediniai laiptai lauke: ar tai yra geras pasirinkimas?

Ne paslaptis, kad laiptai yra reikalingi ne tik pastato viduje, bet ir išorėje. Belieka tik pridurti, kad galima rinktis iš įvairių žaliavų pagamintus laiptus, o vienas iš galimų pasirinkimų – mediniai laiptai. Vis dėlto, neretai galima  išgirsti nuomonių, kad mediniai laiptai nėra tinkamas pasirinkimas pastato išorei. Tačiau, kaip yra iš tiesų? Pabandykime įvertinti tokio pasirinkimo pliusus bei minusus. 

Visų pirma, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad mediniai sukti laiptai pastato išorėje atrodys tikrai patraukliai, jei pats pastatas yra medinis. Atrodytų, kito, geriau tinkančio varianto, nei mediniai laiptai, ir nesugalvosi. Vis dėlto, taip pat reikia akcentuoti, kad mediniams laiptams išorėje tenka susidurti su daugybė įvairių veiksnių – šalčiu, drėgme, sniegu, lietumi ir labai intensyviai saulės spinduliais. Visa tai trumpina medinių laiptų tarnavimo laiką; be to greičiau bus prarandamas puikus estetinis vaizdas. Taigi, kad būtų galima išvengti šių aplinkybių, reikėtų rinktis vieną iš dviejų variantų: arba įrengti laiptus po pastoge; arba pagalvoti apie apsaugos sprendimus – dažymą arba lakavimą. Tai sušvelnins išvardintų veiksnių poveikį ir užtikrins, kad mediniai laiptai lauke tarnaus ilga bei patikimai; ilgiau bus išlaikoma puiki pirminė išvaizda. 

Taip pat reikėtų įvertinti ir tai, kokį srautą teks atlaikyti laiptams. Jei jais bus naudojamasi dažnai, lips daug žmonių, o, galbūt, bus nešami ir sunkūs nešuliai, tokiu atveju reikėtų rinktis kuo masyvesnius ir sunkesnius laiptus. 

Na, ir, žinoma, kuomet kyla klausimas, ar mediniams laiptams lauke yra reikalingi turėklai, ilgai atsakymo nereikėtų ieškoti – šios detalės iš tiesų reikia. Visų pirma, reikia pastebėti, kad turėklai užtikrins saugumą, o svarbiausia – suteiks papildomo grožio, kuris yra ypač svarbus, siekiant sukurti patrauklų pastato eksterjerą.

Taigi, apibendrinant galima daryti išvadą, kad mediniams laiptams lauke iš tiesų teks susidurti su įvairiais iššūkiais ir tai gali turėti įtakos jų tarnavimo laikui. Kita vertus, priėmus tokius sprendimus, kaip lakavimas, dažymas ar pastogės įrengimas, galima išvengti neigiamos įtakos, užtikrinti ilgą laiptų tarnavimo laiką bei puikią išvaizdą. Taigi, viskas priklauso tik nuo jūsų pačių.