Gėlės į namus: norintiems žinoti, ką dovanoja

Gėlės į namus Vilniuje blooms.lt ar bet kuriame kitame mieste, jau spėjo tapti ypač populiariu pasirinkimu, tačiau tai džiugina ne tik gėlių salonų savininkus, bet ir visus kitus – tiek dovanojančius, tiek šią dovaną gaunančius. Pirmieji žino, kad tikrai praskaidrins dieną konkrečiam asmeniui, antrieji –  mėgaujasi puikiai vaizdais bei aromatais. Vis dėlto, apie gėles dovanojančius asmenis galima pasakyti, kad dažnas iš jų net nežino, ką dovanoja. Savaime suprantama, galima sakyti, kad dovanojamos gėlės, tačiau nereikia pamiršti, kad didžioji dalis gėlių turi savo reikšmę. Šį kartą nesidomėsime, kokios yra populiarių gėlių – rožių, tulpių, gvazdikų, gerberų arba levandų reikšmės, o atkreipsime dėmesį į kitas gėles, kurios, galbūt, dovanojamos šiek tiek rečiau. 

Nors orchidėja labai dažnai yra įvardijama, kaip ypač populiari gėlė, gėlių salonų darbuotojai pastebi kiek kitokią tendenciją ir tvirtina, kad šios gėlės pasirenkamos ne taip dažnai, kaip galvojama belieka tik pridurti, kad daugelis net nepagalvoja ir apie tai, kad skirtingų spalvų orchidėjoms yra priskiriamos ir skirtingos reikšmės. Štai, pavyzdžiui, rožinės spalvos orchidėja yra siejama su elegancija, tuo tarpu žydros spalvos – su retenybe bei išskirtinumu. Beje, baltos spalvos orchidėjos tai papt turi savo reikšmę – jos simbolizuoja sąmoningumą, gyvenimo kokybės gerinimą.

Tam tikros reikšmės yra priskiriamos ir lelijos. Štai, pavyzdžiui, baltos spalvos lelijos simbolizuoja dorybę, o rožinės spalvos – gerovę. Pasitikėjimo reikšmė priskiriama geltonos spalvos lelijoms. 

Vasarai einant į pabaigą, galime džiaugtis nuostabiais kardelių žiedais, tačiau tik nedaugelis žino, kad ši gėlė yra siejama su didybe, jėga bei galia.

Taigi, belieka tik pridurti, kad gėles galite dovanoti tiesiog atsižvelgdami į tai, kas patinka jums ir kas patinka žmogui, kuriam tos gėlės ir bus skirtos. Vis dėlto,  jei jums svarbus ne vien tik estetinis vaizdas, bet ir norite, kad jūsų dovana turėtų gilią prasmę, tokiu atveju turėtumėte atkreipti dėmesį į gėlių reikšmes bei dovanoti tokias gėles, kurios transliuotų konkrečią žinutę. Tik iš pirmo žvilgsnio mums gali atrodyti, kad gėlės nieko nepasako.