Darbas užsienyje: kokia patirtimi vadovautis?

Darbas užsienyje per uabpersonalas.lt – mūsų šalyje ypač paplitęs pasirinkimas. Ne ką mažiau paplitęs ir kitas variantas, kuomet žmogus nusprendžia vykti dirbti į užsienį tik todėl, kad taip pasielgė jo šeimos narys ar draugas. Vis tik, tikrai ne visada verta remtis šį sprendimą: jei jūsų šeimos narys ar draugai išvyko dirbti į užsienį, dar tikrai nereiškia, kad taip elgtis verta ir jums. Ir tam yra net kelios priežastys, kurias netrukus ir aptarsime. 

Viena iš priežasčių, kodėl šis sprendimas gali būti ne pats tinkamiausias jūsų atveju yra ta, kad darbas užsienyje, kurį dirba jūsų šeimos narys ar draugai, nebūtinai tiks ir jums. Turite labai atsakingai įvertinti esamą situaciją: galbūt darbas reikalaus teorinių žinių ar praktinių gebėjimų, kurių jūs neturite? O galbūt šiam darbui atlikti bus reikalingos tam tikros asmeninės savybės? O, galbūt, reikia puikiai mokėti tos šalies kalbą, tačiau jūs jos nemokate?

Dar vienas priežastis, kodėl darbas užsienyje nebūtinai bus tinkamas pasirinkimas ir jūsų atveju, yra ta, kad, galbūt jums tiesiog nepatiks pasirinkti šalis. Ne paslaptis, kad kiekviena užsienio šalis pasižymi tam tikromis ypatybėmis, kurios vienaip ar kitaip formuoja gyvenimo būdą ir nebūtinai reiškia, kad jos jums bus priimtinos. 

Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad jūsų gali netenkinti atlygis ar gyvenimo sąlygomis, kuriomis gyvena į užsienį dirbti išvykęs jūsų šeimos narys ar draugai.

Taigi, kaip matyti, jei jus domina darbas užsienyje, tai dar tikrai nereiškia, kad reikėtų skubėti sekti šeimos narių ar draugų pėdomis – labai gali būti, kad toks sprendimas jums nėra tinkamas dėl labai paprastų priežasčių: jūs neturėsite reikalingų teorinių žinių ar praktinių įgūdžių; nemokėsite kalbos, o, galbūt, jūsų netenkins siūlomas atlygis arba gyvenimo sąlygomis. Tad, ką daryti tokiu atveju? Viskas labai paprasta – tiesiog paimkite baltą popieriaus lapą ir išvardinkite, kokius gebėjimus bei asmenines savybes turite; kokio atlyginimo ir gyvenimo sąlygų pageidaujate, o jau tuomet palyginkite šiuos pageidavimus su užsienyje dirbančių šeimos narių ar draugų dabartine situacija.